Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Czwartek,   6 Sierpnia 2015

Hospitalizacja Natalii

Natalia Natalia mieszka na ukraińskim Polesiu tuż przy granicy z Białorusią. Wioska nazywa się znajomo, bo Poznań, i mieszka w niej kilkaset rodzin. Natalia ma jeszcze dwanaścioro rodzeństwa. I tak jak reszta braci i sióstr uczy się w miejscowej szkole a po lekcjach pomaga rodzicom w gospodarstwie.

Fot. Archiwum
W zasadzie od samego początku dziewczynka cierpiała na szpotawość kończyn i niskorosłość. Przez długi czas pozostawała pod opieką ukraińskiej służby zdrowia. W maju 2014 przeszła zabiegi operacyjne zablokowania chrząstek nasadowych w stawach kolanowych i skokowych.

Natalia przyjechała do Warszawy na konsultację ortopedyczną. Po konsultacji profesor Jarosław Czubak z otwockiego szpitala ortopedycznego zalecił badania w Klinice Propedeutyki Pediatrii i Chorób Metabolicznych Kości w Łodzi na okoliczność ewentualnych braków witaminy D.

Po tygodniowym pobycie szpitalnym i wykonaniu wszelkich niezbędnych badań, okazało się, że Natalia cierpi na zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, hipofosfatemię i hipofosfaturię. Przy wypisie dziewczynce zalecono suplementację witaminą D i leczenie fosforanami oraz dalszą kontrolę w poradni ortopedycznej.

Po wakacjach dziewczynka ponownie przyjedzie do Polski na badania kontrolne a po otrzymaniu ich wyników zostanie skonsultowana przez ortopedę, który wyznaczy termin operacji. W pokryciu kosztów hospitalizacji Natalii wzięła udział fundacja: Lesa enfant de Lambre" z Gdańska. Serdecznie dziękujemy darczyńcom!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z Białorusi
· Polina czeka na operacjęNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 4,35