Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Czwartek,   23 Lipca 2015

Badania Jegora

Jegor ma 15 lat. Mieszka w Korosteniu - miasteczku nieopodal Żytomierza na Ukrainie. Do października 2014 r. chłopiec był w pełni zdrowy i sprawny, co więcej, odnosił sukcesy w konkursach tańca towarzyskiego. Taniec zaczął trenować już w wieku 6 lat i z nim wiązał swoją zawodową przyszłość.

Fot. Archiwum
Niestety w październiku zeszłego roku w swojej rodzinnej miejscowości, na przejściu dla pieszych, potrącił go samochód. Natychmiastowa pomoc szpitalna ocaliła mu życie, niestety jego lewa ręka została praktycznie oddzielona od ciała.

Interwencja chirurgów, ze szpitala ortopedycznego w Kijowie i 16 operacji, które przeszedł uratowały mu rękę, ale jest ona sprawna jedynie w niewielkim stopniu.

Przed ostatnimi operacjami lekarze z Kijowa poradzili aby chłopiec udał się do Polski na konsultacje. Chłopca przyjął prof. Jarosław Czubak ze szpitala ortopedycznego w Otwocku. Poradził, aby poczekać do września aż ręka zaleczy się po przebytych operacjach i chłopca będzie można znowu zoperować.

W sierpniu bieżącego roku chłopiec przyjeżdża do Polski. Tym razem pojedziemy wspólnie do Poznania - gdzie Jegora obejrzą ortopedzi specjalizujący się w operacjach które czekają chłopca.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z Białorusi
· Polina czeka na operacjęNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 4,24