Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   4 Lutego 2015

Rehabilitacja Maksa

Maksym Maksym mieszka w Zaporożu we wschodniej Ukrainie. Chłopiec urodził się w 2008 r. W wyniku szeregu powikłań okołoporodowych doznał mózgowego porażenia dziecięcego.

Fot. Archiwum
Rodzice odkąd choroba została zdiagnozowane starają się gdzie mogą rehabilitować syna. Niestety koszty rehabilitacji przewyższają zdolności finansowe rodziców i chłopiec tylko z rzadka może wyjeżdżać do ośrodków rehabilitacyjnych w celu leczenia zaburzeń ruchowych. Tymczasem każdy taki wyjazd poprawia stan chłopca.

Dzięki Expatrii Maksym odbył w 2014 r. turnus rehabilitacyjny w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym pod Warszawą.

Aktualnie stan chłopca wykazuje pozytywną dynamikę i w wyniku rehabilitacji jego stan poprawia się. W trakcie pobytu na Oddziale Rehabilitacyjnym szpitala w Dziekanowie Leśnym po raz pierwszy zaczął chodzić samodzielnie - bez pomocy mamy - za to dzięki przystosowanemu dla dzieci z podobnymi schorzeniami balkonikowi.

Maksym chciałby przyjechać do Polski na rehabilitację również i w tym roku. Serdecznie prosimy w jego imieniu o wsparcie finansowe.

Spójrzcie tylko jak bardzo był zadowolony z pobytu w Polsce!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla Maksima
· Diagnostyka WieryNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 4,25