Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Czwartek,   18 Grudnia 2014

Wadim z Białorusi

Wadim Wadim mieszka w Lidzie, na Białorusi. Ma prawie dwa lata.

Od razu po urodzeniu chłopczyk trafił do lidzkiego szpitala dziecięcego z wstępną diagnozą nieżytu jelita cienkiego i okrężnicy. Po wstępnych badań z diagnozą choroby Hirschprunga został wypisany do domu.

Po tygodniu stan chłopca pogorszył się, dostał wysokiej temperatury i przestał przyjmować pokarm. W szpitalu trafił na blok renimacyjny a kilka dni później przeszedł operację wyłonieniea kolostomii czyli operacyjnego wyprowadzenia światła jelita grubego na powierzchnię brzucha.

Stan chłopca wciąż był krytyczny, lekarze zdecydowali się na kolejną operację wyłonienia ileostomii czyli operacyjnego wyprowadzenia światła jelita cienkiego na powierzchnię brzucha.

Stan Wadima przez długi czas był krytyczny, w końcu poprawił się i po 3 miesiącach został wypisany do domu.

Po kolejnych dwóch miesiącach Wadim ponownie trafił do szpitala. Po przejściu badań diagnostycznych lekarze zalecili usunąć całkowicie jelito grube.

W tym momencie rodzice zdecydowali się zwrócić do Expatrii z prośbą o zorganizowanie dodatkowych badań chłopca w celu potwierdzenia konieczności usunięcia jelita grubego.

Fot. Archiwum
Wadim ostatecznie trafił do Centrum Zdrowia Dziecka do Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, gdzie przeszedł szereg badań diagnostycznych.

Ostatecznie dr Ludmiła Bacewicz z Centrum Zdrowia Dziecka zaproponowała inne rozwiązanie - okazało się, że jelito grube jest w dużej mierze zdrowe i należy usunąć jedynie jego część - a w drugim etapie zlikwidować ileostomię i odtworzyć ciągłość przewodu pokarmowego.

Cena pierwszej operacji to około 20.000 złotych. Rodziców Wadima nie stać na podobny wydatek - mama chłopca nie pracuje - zajmuje się synem a tata jako kierowca zarabia miesięcznie około 1.000 złotych.

Od tego czy chłopiec przejdzie operację zależy jego przyszłość, operacja w Centrum Zdrowia Dziecka daje mu szansę na normalne funkcjonowanie.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie leczenia Wadima - każda suma stanowi dla rodziców nieocenioną wartość i przybliża do wykonania operacji. Wstępną operację Wadimka zaplanowano na koniec lutego 2015 r.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Polina czeka na operacjęNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 6,47