Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Czwartek,   20 Listopada 2014

Nikitka z Ukrainy

Nikita z Ukrainy Nikita to malutki chłopczyk z ukraińskiego Podola, który zgłosił się do nas za pośrednictwem Caritasu diecezji Kamieniecko - Podolskiej.

Fot. Archiwum
Chłopiec zachorował na początku 2013 roku. Lekarze z Kamieńca Podolskiego nie potrafili postawić diagnozy. Dziecko trafiło do wojewódzkiego szpitala w Chmielnickim, a następnie do Kijowskiego Instytutu Pediatrii, Położnictwa i Ginekologii Państwowej Akademii Medycznej.

Ostatecznie postawiono diagnozę: hydrotorez i hydrokerykard nie ustalonego pochodzenia. Lekarze diagnozujący Nikitę poradzili rozpocząć leczenie dziecka w klinikach izraelskich bądź niemieckich.

W międzyczasie rodzice zwrócili się też do Expatrii z prośbą o znalezienie kliniki która przyjęłaby chłopca na leczenie. Zadania tego podjął się Oddział Kliniczny Pneumonologii, Alergologii i Pediatrii w Warszawie położony przy ul. Działdowskiej.

Chłopiec przyjechał do szpitala w Warszawie z Ukrainy karetką ponieważ ma niestabilny poziom saturacji krwi i musi nosić maskę tlenową.

Po 3 tygodniowym pobycie lekarze z Oddziału Klinicznego potwierdzili diagnozę ukraińskich lekarzy. Niestety z braku doświadczenia w leczeniu tak skomplikowanych przypadków zwrócili się do Centrum Zdrowia Dziecka z pytaniem o przyjęcie dziecka. Niestety w Centrum dzieci z podobnym schorzeniem pojawiły się tylko 2 razy. Lekarze w Centrum odmówili leczenia.

Chłopiec musiał wrócić karetką na Ukrainę. Teraz czeka na przyjęcie w niemieckiej klinice, w której podobne przypadki były w przeszłości leczone. Koszt leczenia to około 50 tysięcy euro. Suma naprawdę niewyobrażalna dla Ukraińców.

Chłopiec od stycznia 2013 r. praktycznie non-stop jest w szpitalu. Pomimo to potrafi się śmiać i cieszyć, i jest naprawdę bardzo dzielny. Podobnie jak jego wspaniali rodzice.

Fot. Archiwum
Wszystkim zainteresowanym w pomocy finansowej rodzicom Nikitki prześlemy dane adresowe oraz bankowe rodziców.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z BiałorusiNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 3,22