Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   21 Marca 2014

Wózek inwalidzki dla Maksima

Trzy tygodnie temu od księdza Wojciecha Cyrana- proboszcza z parafii św. Klemensa w Odessie otrzymaliśmy prośbę o pomoc dla Maksima - parafianina księdza.

Fot. Archiwum
Maksim urodził się w 2001 roku w Odessie. Chłopiec od urodzenia jest niepełnosprawny i nie potrafi poruszać się o własnych siłach. Zdany jest na opiekę najbliższych. Rodzice Maksima mieszkają w Odessie - w bloku na trzecim piętrze - bez windy.

Sytuacja rodziny jest bardzo trudna. Chłopiec jest pod stałą opieką mamy - a na utrzymanie rodziny zarabia tylko tata chłopca. Dotychczasowy wózek, którym rodzice wożą Maksima jest bardzo stary i już za mały dla szybko rosnącego dziecka. Rodzice chcieli kupić nowy ale jego koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny. Koszt zakupu nowego wózka inwalidzkiego dla Maksima to kilka pensji ojca chłopca.

Nasze stowarzyszenie pokryło zakup wózka dla chłopca i już za kilka dni pojazd trafi w ręce rodziców Maksima.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Diagnostyka WieryNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,22