Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Czwartek,   16 Stycznia 2014

Diagnostyka Wiery

Wiera ma prawie dwa latka i mieszka z rodzicami i czwórką rodzeństwa w Zaporożu - mieście centralnej Ukrainy.

Dziewczynkę trapi szereg chorób - ma wrodzoną wadę serca, ubytek przegrody międzykomorowej, dysplazje stawów biodrowych, wrodzoną immunopatię, a przez ostatnie miesiące powracające ropne zapalenie uszu. Doszło do tego, że ukraińscy lekarze stwierdzili zapalenie kości. Aby zdiagnozować dziewczynkę, zaprosiliśmy ją wraz z mamą do Warszawy.

Wiera przeszła w Polsce badania w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach, badanie i konsultację kardiologiczną i ortopedyczną. Lekarze na szczęście nie stwierdzili zapalenia kości - tylko ropne obustronne zapalenie ucha środkowego i zalecili obustronną myringoplastykę. Zabieg będzie przeprowadzany na wiosnę bieżącego roku. Wtedy też skonsultujemy się ponownie z ortopedą w sprawie ewentualnej operacji związanej z dysplazją stawów biodrowych.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z BiałorusiNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,84