Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Czwartek,   16 Stycznia 2014

Badania Timura na oddziale hematologii

Hemofilia typu A to uwarunkowana genetycznie skaza krwotoczna, której objawy wynikają z niedoboru tzw. czynnika krzepnięcia VIII - białka odpowiadającego za krzepnięcie krwi. Aby zapobiec krwawieniom chorzy muszą przyjmować specjalne preparaty czynnika VIII. Niestety preparaty te nie są refundowane na Ukrainie i chorzy praktycznie pozostawieni są sami sobie.

Fot. Archiwum
Timurek ma 3 lata, choruje na hemofilię i mieszka w Szepietówce na Ukrainie. Gdyby nie nasza pomoc rodziców nie stać by było na podawanie chłopcu preparatu. Miesięczny koszt preparatów dla Timura to około 250 dolarów. To dokładnie tyle ile zarabia tata Timura - jedyny żywiciel rodziny. Mama w tym czasie musi opiekować się chłopcem i jego starszą siostrzyczką. Timur jeszcze przez kilka lat będzie potrzebował dużych ilości preparatu czynnika VIII, dlatego zwracamy się do państwa z prośbą o pomoc. Dla rodziców chłopca liczy się każda złotówka.

Timur po raz czwarty przyjechał teraz do Warszawy gdzie na Oddziale Hematologii szpitala przy Marszałkowskiej przeszedł wszystkie niezbędne badania.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z BiałorusiNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,3