Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   17 Października 2013

Udana operacja Ahnesy!

Agnieszka ma 5 lat i mieszka w Nesterowcach - dużej wsi na ukraińskim Podolu, w południowej części województwa chmielnickiego. W zeszłym roku dziewczynka złamała nogę. Po wykonaniu RTG okazało się, że w okolicy stawu skokowego rośnie jej duży guz.

Fot. Archiwum
Badania histopatologiczne wykluczyły na szczęście nowotworowy charakter guza. Niemniej jednak po usunięciu go Agnieszka musi przejść poważną operację ortopedyczną polegającą na rekonstrukcji kości. Po wstępnych badaniach, które dziewczynka przeszła w marcu, operację wyznaczono na 10 października bieżącego roku.

W zeszłym tygodniu dziewczynkę przyjęto na oddział kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej szpitala im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Operacja odbyła się zgodnie z planem choć przeprowadzający ją lekarze stwierdzili post factum, że była bardzo ciężka. Okazało się, że pozostałych kości (do których można przyczepić śruby) zostało niewiele. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Teraz Agnieszka nosi gips ale po 6 tygodniach ma ponownie przyjechać z Ukrainy do Otwocka na jego zdjęcie. Przejdzie też wówczas badania kontrolne.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,28