Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Poniedziałek,   30 Września 2013

Eugeniusz w Centrum Zdrowia Dziecka

Dwunastoletni Eugeniusz, w skrócie Żenia, to nasz stały podopieczny, z którym znamy się od prawie dwóch lat. Chłopiec mieszka z babcią w północnej Mołdawii w miejscowości Balti.

Fot. Archiwum
W 2012 roku chłopiec dwukrotnie przyjechał do Polski. Przeszedł wówczas badania na oddziale endokrynologicznym Centrum Zdrowia Dziecka. Wyniki badań potwierdziły przypuszczenia rodziny. Lekarze z CZD stwierdzili niskorosłość i niedobór hormonu wzrostu.

Od tego czasu co kilka miesięcy Eugeniusz przyjeżdża do Polski po lekarstwa oraz na badania kontrolne. W zeszłym tygodniu spędził 4 dni w szpitalu, przechodząc badania. Okazało się, że kuracja hormonalna odnosi skutek. W tym roku chłopiec urósł aż o 9 centymetrów.

Następnym razem Eugeniusz przyjedzie w marcu 2014 r. Koszt zakupu półrocznej dawki hormonu wynosi 5.000 złotych. Przy średnich zarobkach na mołdawskiej prowincji w wysokości 100 dolarów miesięcznie, opłacenie kuracji przez rodzinę Eugeniusza jest niemożliwe. Rodzinnych oszczędności wystarcza jedynie na bilet do Polski. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na leczenie chłopca. Pamiętajcie dopisać w tytule przelewu "dla Eugeniusza".

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,29