Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   5 Lipca 2013

Wózki inwalidzkie dla Ani i Konstantego

Ania i Konstanty to członkowie "Kijowskiej Polskiej Asocjacji Młodzieżowej - Młodzi i Kreatywni". Oboje poruszają się na wózkach inwalidzkich, które są stare ciężkie i niedopasowane ani do wieku, ani wzrostu i wagi dzieci. Dlatego też rodzice dzieci zgłosili się do nas za pośrednictwem polskiej placówki konsularnej w Kijowie z prośbą o pomoc w wyszukaniu i zakupie właściwych wózków.

Ania ma 15 lat. Od dziecka ma sparaliżowane nogi i od dziecka porusza się na wózku. Jest bardzo zdolna. Pisze wiersze, śpiewa, bierze udział w konkursach recytatorskich i różnych imprezach organizowanych przez organizację "Młodzi i Kreatywni". Podobnie Kostek. On również od dziecka jest sparaliżowany, niestety na wózku może się poruszać tylko z pomocą opiekuna. Mimo to jest chłopcem radosnym i uzdolnionym. Pięknie śpiewa i zawsze bierze udział w konkursach piosenki polskiej dla dzieci.

Na Ukrainie trudno o wózki które byłyby odpowiednie dla Ani i Konstantego, dlatego też wyszukaliśmy je w Polsce, zakupilismy i za pośrednictwem polskiej placówki konsularnej z Kijowa przekazaliśmy rodzicom obydwojga dzieci.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,34