Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Poniedziałek,   27 Maja 2013

Timur wciąż potrzebuje lekarstw

Timurek to śliczny chłopiec z ukraińskiej Szepietowki - położonej w centralnej Ukrainie. Ma 4 latka i jest chory na hemofilię typu A.

Timur
Fot. Archiwum
Hemofilia typu A to uwarunkowana genetycznie skaza krwotoczna, której objawy wynikają z niedoboru tzw. czynnika krzepnięcia VIII - białka odpowiadającego za krzepnięcie krwi. Aby zapobiec krwawieniom chorzy muszą przyjmować specjalne preparaty czynnika VIII. Niestety preparaty te nie są refundowane na Ukrainie i chorzy praktycznie pozostawieni są sami sobie. Tymczasem brak preparatu dla osoby chorej może mieć tragiczne skutki.

Ten preparat jest niezwykle drogi. Miesięczny koszt zakupu preparatu przewyższa miesięczne zarobki rodziców chłopca. W rodzinie pracuje tylko tata, mama Timurka nie pracuje, zajmuje się Timurem i jego młodszą siostrą (na szczęście zdrową - Mileną). Expatria regularnie wspiera rodziców pokrywając koszty zakupu czynnika VIII.

W imieniu rodziców chłopczyka i jego samego zwracamy się z prośbą o pomoc w finansowaniu zakupu preparatu.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z BiałorusiNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,24