Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Czekają na leczenie
Poniedziałek,   13 Maja 2013

Hormon wzrostu dla Żeni

Żenia ma 12 lat. Mieszka w Balti - niewielkim mieście w północnej Mołdawii. Chłopiec jest dość drobny i niewyskoiego wzrostu jak na swój wiek. Dlatego mama i babcia podejrzewały u niego niedobór hormonu wzrostu.

Fot. Archiwum
Chłopiec był dwukrotnie w zeszłym roku w Polsce. Przeszedł badania na oddziale endokrynologicznym Centrum Zdrowia Dziecka. Wyniki badań potwierdziły przypuszczenia rodziny. Lekarze z CZD stwierdzili niskorosłość i niedobór hormonu wzrostu.

Zakupiliśmy Żeni zapas hormonu na 4 miesiące. We wrześniu chłopiec musi przyjechać kolejny raz na okresowe badania i kolejną dawkę hormonu.

Dla ludzi nieobjętych polskim ubezpieczeniem zdrowotnym zakup hormonu jest nierefundowany. Koszt 4 miesięcznej kuracji hormonalnej dla Żeni to prawie 4 tysiące złotych. Terapię Żenia będzie przechodził przez dwa lata. Potrzeba na to około 20.000 złotych. Są to środki niewyobrażalne dla mieszkających na prowincji obywateli Mołdawii, którzy utrzymują się głównie z uprawy przydomowych ogródków i emerytur dziadków i babci - najstarszego pokolenia. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie kuracji hormonalnej dla Eugeniusza.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Czekają na leczenie"
· Hospitalizacja Natalii
· Badania Jegora
· Rehabilitacja Nazara
· Leczenie Wiery
· Wadim z BiałorusiNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,27