Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   12 Marca 2013

Jurek na oddziale onkologii CZD

Jurek ma półtora roczku i mieszka we Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie. Tuż po narodzinach dziecka rodzice zaobserowali niepokojące zachowanie prawego oczka chłopca. Gałki oczne Jurka wpadały w mimowolne, rytmiczne oscylacje w płaszczyźnie elipsoidalnej.

Fot. Archiwum
Po wykonaniu niezbędnych badań w szpitalu w Kijowie okazało się, że chłopczyk ma guz w okolicy skrzyżowania nerwów wzrokowych. Lekarze z Ukrainy poradzili rodzicom udać się z dzieckiem na operację do Polski.

W marcu zeszłego roku chłopiec przeszedł ciężką operację na oddziale neurochirurgii szpitala Centrum Zdrowia Dziecka. Guz został częściowo usunięty, a chłopiec po operacji wrócił na Ukrainę. Teraz przyjechał na badania kontrolne które miało wykazać czy nie następuje nawrót choroby i ponowny rozrost guza. Na szczęście badania wypadły pomyślnie. Na kolejne badania Jurek przyjeżdża do CZD za pół roku.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,42