Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   23 Stycznia 2013

Mikołaj na oddziale diabetologicznym

Mikołaj ma prawie 6 lat i mieszka w centralnej Ukrainie. Mikołaj przyjechał wraz z rodzicami do Warszawy w zeszłym tygodniu w celu przyjęcia na oddział diabetologiczny szpitala dziecięcego położonego przy ulicy Działdowskiej w Warszawie.

Fot. Archiwum
Mikołajowi zdiagnozowano na Ukrainie cukrzycę. Niestety dawki insuliny, które przepisał mu lekarz jeszcze pogorszyły stan chłopca. Rodzice poprosili nas o pomoc w zorganizowaniu przyjęcia chłopca na oddział diabetologiczny.

Od zeszłego czwartku aż do dzisiaj rodzice przechodzili intensywne szkolenie dotyczące hiperglikemii, dowiedzieli się wszystkiego o trapiącej synka chorobie, nauczyli się dawkować insulinę, przeliczać jednostki pożywienia zgodnie z obowiązującymi tabelkami oraz posługiwać się pompą insulinową, którą nabyli według zaleceń lekarza.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,38