Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   27 Listopada 2003

Nowa świetlica i jadłodajnia w Marysinie Wawerskim

Fot. Archiwum
W sobotę, 22.11.03, zostaliśmy zaproszeni na uroczystość poświęcenia nowego budynku wybudowanego staraniem franciszkańskiego zgromadzenia sióstr felicjanek w Marysinie Wawerskim. Nowo powstałe pomieszczenia bedą pelnić funkcje świetlicy, gdzie dzieci z biednych lub patologicznych rodzin, będą mogły odrobić lekcje a także zjeść obiad, oraz jadłodajni w której biedniejsi mieszkańcy Marysina zawsze będą mogli dostać ciepłą stawę. W nowym budynku siostry, oprócz bezpłatnego posiłku, będą rozdawać bezdomnym i biednym ubrania.

Uroczystość poświęcenia poprzedziła msza koncelebrowana przez ks. bp Kazimierza Romaniuka. Po niej wraz z siostrami felicjankami, przyjaciółmi zakonu oraz sponsorami współfinansującymi budowę, udaliśmy się do nowego budynku. Tam, w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej, ks bp Kazimierz Romaniuk dokonał poświęcenia nowych pomieszczeń. Po uroczystości, obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez dzieci z prowadzonej przez siostry szkoły oraz uczestniczyliśmy w poczęstunku.
Siostra prowincjalna Angelika oprowadzała zainteresowanych po budynku. Całkowicie gotowy i już użytkowany jest parter. Tu znajdują się świetlice, sala gimnastyczna, kuchnia, stolówka i inne pokoje. Tu bedą przebywać dzieci, tu wydawane będą posiłki i ubrania dla najbardziej potrzebujących. Pierwsze piętro, zgodnie ze słowami siostry prowincjalnej, będzie: "zarabiać na dzieci". Siostry, chcą wynająć całe pierwsze pietro a za zarobione w ten sposób pieniądze prowadzic swietlice i jadlodajnie. Na razie, chec wynajęcia pierwszego pietra zglosila gmina, która chce tam uruchomć miejsce pomocy terapeutycznej ludziom bezrobotnym. W pokojach będzie
urzędował psycholog, tu będą odbywały się zajęcia dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, skierowanych przez urząd gminy. Na wykończenie czeka jeszcze strych. Ale jak powiedziała siostra prowincjalna: "na to musimy jeszcze zbierać fundusze." Podczas uroczystości siostry gorąco dziekowały wszystkim którzy przyczynili się do wybudowania budynku. Podkreśliła zwłaszcza finansowy udział w projekcie, Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Kanadyjskiej, reprezentowanej na uroczystości przez stowarzyszenie Expatria w osobie pana prof. Kosewskiego oraz pani Mileny Juszczak. Serdeczne podziękowania siostra prowincjalna przekazała również calej polonii kanadyjskiej, bez pomocy której projekt na pewno nie powstał by w takim tempie.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (1) Powrót do komentarzy

Czy naprawdę uważasz że poniższy komentarz zawiera treści które klasyfikują go do usunięcia ?

    

Re: Nowa świetlica i jadłodajnia w Marysinie Wawerskim
Wszystkiego najlepszego dla siostr felicjanek, zycze samych sukcesow, gdybym byla z Warszawy na pewno posylala bym swoje dzieci do ich szkoly.Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,45