Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Reportaże
Czwartek,   11 Października 2012

Świat porzuconych dzieci

Świat porzuconych dzieci to tytuł wydanej właśnie książki, której autorką jest założycielka Expatrii i jej wieloletni prezes - doktor Jadwiga Wojtczak Jarosz.

Fot. Archiwum
Książka jest pisemnym świadectwem doświadczeń doktor Wojtczak zebranych podczas wyjazdów na wschód poświęconych leczeniu dzieci z ubogich środowisk mieszkających w byłych republikach radzieckich. Wyjazdy te pozwoliły jej przyjrzeć się kulisom funkcjonowania dużych domów dziecka oraz życiu dzieci ulicy.

"Mówić że zgłębiłam psychikę tych sierot lecząc ich kruche ciała byłoby dużą przesadą. W moich notatkach, obok opisów dolegliwości somatycznych i typowo lekarskich obserwacji, znajduję zapisy rozmów z dziećmi i opisy wydarzeń, które naszym spotkaniom towarzyszyły. Na marginesie zeszytu notowałam zawsze - na żywo - to, co mówi dziecko lub jego opiekun. Te rozmowy, zamieszczone tu z zachowaniem ich oryginalnej stylistyki, oraz wywiady środowiskowe stanowią zasadniczą treść książki."

Książka doktor Wojtczak daje wgląd w straszne warunki w jakich żyją osierocone dzieci w byłych republikach radzieckich. Pozwala też zapoznać się ze skutkami jakie przyniosło Polakom żyjącym w ZSRR ponad 70 lat komunizmu.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Reportaże"
· Pomoc dla domu dziecka w Słowiańsku na Ukrainie
· Ukraina 2014 - wyprawa Expatrii
· Lato w Bogdanowie
· Dom miłosierdzia - Białoruś
· Nagroda Fundacji ''Polcul'' dla Heleny DworeckiejNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,28