Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   27 Września 2012

Wiktoria w kijowskiej klinice

Wiktoria ma 17 lat i mieszka w Krzemieńcu na Ukrainie. Mama dziewczynki zgłosiła się do Expatrii prawie dwa lata temu z prośbą o finansowe wsparcie. Wiktoria ma duże problemy ze wzrokiem - astygmatyzm obu oczu i amblioplię. Lekarze opiekujący się nią w Krzemieńcu zalecili specjalne zabiegi, które powinna przechodzić co roku.

Fot. Archiwum
Jednorazowy koszt leczenia Wiktorii w klinice okulistycznej w Kijowie to około 1500 złotych. Przy średnich zarobkach na ukraińskiej prowincji wynoszących około 150 dolarów koszty leczenia dziecka przewyższają możliwości finansowe rodziców. Tym bardziej, że Wiktoria ma jeszcze dwójkę rodzeństwa.

Na prośbę rodziców sfinansowaliśmy specjalistyczne leczenie Wiktorii. Pierwszy raz w 2011, a po raz drugi teraz. W tej chwili dziewczynka wraz z mamą jest w klinice w Kijowie gdzie przechodzi zabiegi.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,41