Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   20 Sierpnia 2012

Kolejne badania słuchu Dariny

Darina przyjechała z mamą do Polski 15 sierpnia. Dziewczynka tego dnia została przyjęta do Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach koło Warszawy. To już drugi raz kiedy mała jest w Polsce na badaniach. Poprzednim razem była w Warszawie w lipcu - przeszła wówczas konsultacje u lekarza laryngologa.

Fot. Archiwum
Lekarze na Ukrainie zdiagnozowali Darinie zarośnięty przewód słuchowy, zalecili noszenie aparatu słuchowego a w dalszej kolejności operację poszerzenia kanałów słuchowych. Ponieważ jednak możliwości medyczne są na Ukrainie ograniczone, zasugerowali by w celu jej przeprowadzenia rodzice Dariny wyjechali za granicę.

Lekarz konsultujący Darinę w Warszawie, zasugerował, że może istnieć niebezpieczeństwo iż operacja nie przyniesie pozytywnych rezultatów. Uzależnił to od badania tomograficznego głowy pod kątem prawidłowości rozwoju ucha środkowego.

CT głowy Darina przeszła w czwartek 16 sierpnia. Badania potwierdziły że istnieją nieprawidłowości rozwojowe ucha środkowego. Sama operacja otwarcia kanałów słuchowych to za mało, żeby dziewczynka mogła słyszeć. Darina potrzebuje wszczepienia implantu kostnego którego koszt wynosi 12.000 Euro.

Expatria będzie zbierać pieniądze na implant dla Dariny.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 7,32