Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Reportaże
Poniedziałek,   20 Sierpnia 2012

Wakacje dzieci z domu dziecka w Bogdanowie

Siódmego sierpnia bieżącego roku do Warszawy na wspólne zaproszenie Centrum Inicjatyw Międzykulturowych i Stowarzyszenia Expatria przybyli nasi mali przyjaciele z domu dziecka w Bogdanowie na Białorusi.

Waldemar, Tania, Alojzy, Paulina, Ola, Mikołaj i Denis oraz pani Helena - ich opiekunka spędzili w Warszawie siedem wspaniałych, wakacyjnych dni. Grafik wypełniony był od rana do wieczora. Dzieciaki zwiedzały Wilanów, szalały w Centrum Nauki Kopernik, pływały w Wodnym Parku Warszawianka, spacerowały po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, bawiły się na placu zabaw w Hula Kula, uczestniczyły w warsztatach językowych i plastycznych oraz odwiedziły warszawskie Zoo. Ostatniego dnia wszyscy razem poszliśmy do kina, obejrzeć Madagaskar 3.

Fot. Archiwum
Dzieci spędziły w Warszawie fantastyczny czas. Był to pierwszy raz w historii bogdanowskiego domu dziecka kiedy wszyscy podopieczni wyjechali wspólnie na wakacje. Co roku pani Helenie udaje się wysłać kilkoro z nich na krótkie kolonie ale zawsze pojedynczo. Tym razem były wszystkie razem. I było to dla nich źródło wielkiej radości.

Część planów ze względu na pogodę i perturbacje zdrowotne musieliśmy odwołać. Nie odwiedziliśmy parku linowego w Powsinie i nie udało się zrobić wspólnego ogniska podczas którego dzieci miały nam śpiewać piosenki przygotowane specjalnie na wyjazd do Polski. Wielka szkoda, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo jest to doskonały powód żeby spotkać się kolejny raz. Może tym razem u nich na Białorusi?

Pobyt dzieci nie byłby możliwy gdyby nie sponsorzy i bezinteresowni darczyńcy: Fundacja Bankowa im. dr. Mariana Kantona, Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek (Internat), Centrum Nauki Kopernik, Hulakula, Park Wodny Warszawianka, Muzeum Pałac w Wilanowie, Park linowy w Powsinie, Agencja Artystyczna Mimello, no i last but not least Centrum Inicjatyw Międzykulturowych - bez którego nic nie doszło by do skutku!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Reportaże"
· Pomoc dla domu dziecka w Słowiańsku na Ukrainie
· Ukraina 2014 - wyprawa Expatrii
· Lato w Bogdanowie
· Dom miłosierdzia - Białoruś
· Nagroda Fundacji ''Polcul'' dla Heleny DworeckiejNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,34