Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   18 Listopada 2011

Kolejne zabiegi Agnieszki

Agnieszka to prawie trzyletnia dziewczynka mieszkająca we Lwowie na Ukrainie i chorująca na tzw retinoblastomę, czyli siatkówczaka obu oczu. Jest to wewnątrz gałkowy nowotwór złośliwy.

Fot. Archiwum
Początkowo dziewczynka była diagnozowana w kilku ośrodkach na Ukrainie. W klinice okulistycznej w Odessie przeszła chemioterapię, która zahamowała rozwój nowotworu ale następnym krokiem, który chcieli wykonać odescy lekarze było usunięcie jednej z gałek ocznych. Rodzice nie chcieli się na to zgodzić i postanowili zwrócić się do niemieckiej kliniki uniwersyteckiej w Essen, która specjalizuje się w leczeniu tego schorzenia.

Od ponad roku Agnieszka wraz z rodzicami regularnie jeździ do niemieckiej kliniki. W wyniku zabiegów, które polegają między innymi na schładzaniu oczka ciekłym azotem, rozwój choroby został zatrzymany a guzki na gałkach ocznych zaczęły się zmniejszać. Na razie widmo operacji zostało zażegnane, ale kontrole i badania muszą być powtarzane co kilka miesięcy. Ostatnia miała miejsce w październiku.

Rodzice są bardzo zadowoleni z terapii uważają, że córeczka zaczyna widzieć coraz lepiej!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 5,73