Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   18 Października 2011

Pomagamy polskim dzieciom w Gruzji

Z doktor Tatianą Kurczewską - przewodniczącą Związku Polonii Medycznej im. św. Grygoła Peradze w Gruzji znamy się od początku istnienia naszego stowarzyszenia. Doktor Kurczewska była naszą przewodniczką po Gruzji w 2002 roku. Nie była to wówczas wycieczka krajoznawcza. Doktor Jadwiga Wojtczak i doktor Karina Hovsepyan - obie z Expatrii - odwiedzały wówczas gruzińskie domy dziecka.

Badanie w Lagodechi
Fot. Archiwum
To co w nich zastały było na tyle przejmujące, że zdecydowaliśmy się pomóc tym ośrodkom. Zwłaszcza sierocińcowi w Lagodechi, który w tamtym czasie nie miał nawet okien, a dzieci musiały spać na dziurawych, zapluskwionych materacach. Wysyłaliśmy później do Gruzji duże ilości kliszy rentgenowskich, a dla domu dziecka pościel oraz ręczniki.

W tym roku znowu postanowiliśmy pomóc polskim dzieciom w Gruzji. W okresie wakacyjnym doktor Kurczewska wraz z ekipą lekarską składającą się z endokrynologa, kardiologa i pediatry udali się do Lagodechi i Achalcyche z zamiarem przeprowadzenia badań lekarskich mieszkających tam dzieci.

Nasza pomoc pozwoliła przebadać 41 dzieci z obu wspomnianych miast. Pokryliśmy koszty zakupu niezbędnych lekarstw, badań diagnostycznych i konsultacji medycznych a jednej z dziewczynek, u której lekarze stwierdzili obecność rdzeniaka zarodkowego (nowotwór złośliwy ośrodkowego układu nerwowego) sfinansowaliśmy koszty chemioterapii.

W przyszłym roku zamierzamy zaprosić do Warszawy gruzińskie dzieci chore na porażenie mózgowe i sfinansować im turnus rehabilitacyjny w podwarszawskim szpitalu im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 5,99