Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   20 Września 2011

Udana operacja Marty!

Marta to drobniutka prawie dwuletnia dziewczynka z miejscowości Stryj na Ukrainie. Maleństwo przyszło na świat przedwcześnie, urodziło się w 31 tygodniu i trafiło od razu do inkubatora. Po badaniach okazało się, że ma obustronną dysplazję stawów biodrowych.

Fot. Archiwum
Po upływie 3 miesięcy, lekarze w klinice w Stryju próbowali nastawić jej stawy, niestety zrobili to tak nieumiejętnie a przy tym bez żadnego znieczulenia, że dzieciaczek doznał szoku bólowego.

Po tym wydarzeniu rodzice zmienili klinikę i dzieciątko trafiło do szpitala we Lwowie, tu najpierw lekarze przepisali tzw szelki Pawlika, kiedy to nie dało rezultatów włożono jej nóżki w specjalne szyny, a kiedy i to nie pomogło zastosowano tzw overhead - specjalny wyciąg. Niestety wciąż bez żadnych efektów. Koniec końców użyto gipsu, który dziecko miało nosić przez miesiąc. Z dzieckiem w gipsie, który rozciągał maleństwu nóżki do szpagatu rodzice przyjechali w marcu tego roku do Warszawy.

Kiedy profesor Jarosław Czubak z oddziału ortopedii dziecięcej w Otwocku usłyszał o perypetiach Marty złapał się za głowę. Natychmiast nakazał ściągnięcie dziecku gipsu a następnie przebadał ją i ustalił termin operacji na wrzesień.

Marta jest w tej chwili po operacji. Zabieg trwał 2.5 godziny i wykonywał go profesor Jarosław Czubak. Maleństwo już doszło do siebie i dzisiaj to jest 20 września wraz z rodzicami wróciło na Ukrainę. Na kontrolę rodzice przywiozą małą 3 października a następnie 3 listopada. Najważniejsze że Marta będzie mogła wkrótce zacząć chodzić, ponieważ do tej pory było to niemożliwe.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,26