Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   20 Września 2011

Rehabilitacja Janki

Janka ma 7 lat i od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. To schorzenie powstaje w wyniku niedotlenienia ośrodkowego układu nerwowego w okresie okołoporodowym i objawia się poprzez różnorodne zaburzenia ruchu i postawy, wynikające z trwałego uszkodzenia mózgu.

Fot. Archiwum
Samo porażenie nie postępuje a leczenie polega przede wszystkim na prowadzeniu rehabilitacji. Niestety na Białorusi gdzie mieszka Janka ośrodków jest niewiele a sam proces rehabilitacji pozostawia wiele do życzenia.

Rehabilitacja dopiero wtedy jest skuteczna jeżeli jest w miarę ciągła, dlatego staramy się regularnie zapraszać Jankę do Warszawy. Wczoraj, to jest 19 września dziewczynka przyjechała do Polski wraz z mamą i obie zawieźliśmy do Dziekanowa Leśnego, gdzie na oddziale rehabilitacji przejdzie 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 9,8