Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   9 Września 2011

Specjalistyczny wózek dla Andrzeja

Andrzejek ma 16 lat i mieszka w Humaniu - średniej wielkości mieście w centralnej Ukrainie. Chłopiec od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jest to jednostka chorobowa powstała w wyniku uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju - zazwyczaj między 26 a 34 tygodniem ciąży.

Fot. Archiwum
Mózgowe porażenie dziecięce nie postępuje. Dzieci z z tą przypadłością cierpią na różne zaburzenia ruchowe - niedowłady, porażenia, ruchy mimowolne. Czasami mogą wystąpić również zaburzenia w rozwoju umysłowym, mowie, czy zachowaniu, zdarza się, że towarzyszy im epilepsja.

Andrzejek ma dość ciężką postać porażenia. Nie może samodzielnie stać, nie potrafi chodzić, opada mu głowa. Zwykły wózek inwalidzki nie nadawał się dla chłopca, a na drogi specjalistyczny sprzęt rodziców nie było stać. Dlatego wystąpili o pomoc do ambasady polskiej w Kijowie a ta z kolei zwróciła się do Expatrii z prośbą o wsparcie.

Teraz Andrzejek ma już specjalistyczny wózek, zakupiony w Polsce i przesłany rodzicom na Ukrainę. Popatrzcie na zdjęcie jaki jest szczęśliwy.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 11,5