Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   5 Lipca 2011

Operacja Mikołaja

Mikołaj to 7 miesięczny chłopczyk z wioski Podkrajcze na Białorusi. Chłopiec urodził się z tzw sekwencją Robina. Objawia się ona między innymi niedorozwojem żuchwy, zapadaniem się języka do tyłu i częściowym rozszczepem podniebienia wtórnego.

Fot. Expatria
Chłopiec, przyjechał do Polski w kwietniu tego roku na badania przedoperacyjne. Po badaniach pani doktor Zofia Dudkiewicz z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka, ustaliła termin operacji na 4 lipca. Operacja odbyła się zgodnie z terminem. Lekarze zasklepili chłopcu podniebienie i zlikwidowali wadę.

Warto dodać, że w białoruskim szpitalu rodziców poinformowano, że to zwykła kosmetyczna wada, która niczym nie grozi i którą można zoperować w późniejszym wieku. Jednocześnie lekarze ostrzegli rodziców, że zoperowanie dziecka spowoduje, że chłopiec będzie miał zdeformowaną twarz. Tymczasem doktor Zofia Dudkiewicz, która badała chłopca poinformowała rodziców, że chłopiec w wyniku choroby nie nauczy się mówić, a operacja w żadnym wypadku nie grozi deformacją - i zaleciła jej przeprowadzenie.

Dzisiaj, to jest 5 lipca 2011 roku chłopiec został wypisany z kliniki a jutro rodzice wyruszą w drogę powrotną na Białoruś.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla Maksima



Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)



Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 9,34