Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   22 Czerwca 2011

Rehabilitacja Pawła

Pawełek ma 3 latka i mieszka niepodal miejscowości Szczuczyn na zachodniej Białorusi. Chłopiec od urodzenia cierpi na dziecięcy paraliż. Ta przypadłość powstała w trakcie narodzin. Serce chłopca zatrzymało się wówczas na całe 12 minut. Mimo to lekarzom udało się uratować Pawełka.

Fot. Archiwum
Tuż po porodzie białoruscy lekarze próbowali zniechęcić mamę do zabrania dziecka ze szpitala. Straszyli ją mówiąc, że będzie jak warzywo. Teraz chłopiec choć częściowo jest sparaliżowany (nie mówi i nie chodzi) to wszystko rozumie i ma bardzo dobry kontakt z mamą.

Pawła zaprosiliśmy na 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny. Takie turnusy dzieci z jego przypadłością powinny przechodzić jak najczęściej, dlatego będziemy zapraszać chłopca regularnie do Polski.

Środki na rehabilitację Pawła przekazaliście nam Państwo w ramach odpisów 1 procenta podatku w 2011 roku! W imieniu mamy chłopca i samego Pawła serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli nas w tym roku!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 7,16