Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   11 Maja 2011

Operacja Alenki

Alenka ma 6 lat i mieszka na Białorusi, w miejscowości Wołkowysk niedaleko polskiej granicy. Kilka lat temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku dziewczynka doznała rozległych poparzeń twarzy i obu rąk. Od 2009 roku opiekuje się nią Expatria, finansując operacje i wizyty kontrolne w warszawskiej klinice. Wczoraj, to jest 10 maja odbyła się kolejna, trzecia już operacja, która miała za zadanie zlikwidować blizny z policzka dziewczynki.

Alena na godzinę przed operacją
Fot. Archiwum
Ten rok jest dla Alenki bardzo ważny. Pierwszego września rozpoczyna naukę w polskiej szkole w Wołkowysku, gdzie już uczy się jej brat. Alence bardzo zależało aby do rozpoczęcia roku szkolnego usunąć najbardziej widoczne blizny, tak aby w miarę możliwości nie odróżniała się od nowych koleżanek.

Profesor Zofia Dutkiewicz z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie pomogła spełnić życzenie dziewczynki i zoperowała najbardziej szpecące blizny. Usunęła całość pokrywających policzek plam i naciągnęła na to miejsce zdrową, nienaruszoną skórę dziewczynki. Ostateczny efekt operacji poznamy za jakiś czas, kiedy doktor usunie szwy pooperacyjne a skóra rozciągnie się i dostosuje do nowej przestrzeni.

Rodzice z całego serca dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pokrycia kosztów operacji Alenki!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 16,1