Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   5 Maja 2011

Pomagamy dzieciom z Liceum Polonijnego im. Św. Stanisława Kostki

Liceum Polonijne im. Św. Stanisława Kostki to część Kolegium tego samego imienia należącego do Wspólnoty Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Kolegium sięga swą tradycją Gimnazjum i Liceum Koła Szkolnego im. Św. Stanisława Kostki, które funkcjonowało w Warszawie w latach 1908–1944.

Fot. Archiwum
Edukację w przedwojennej szkole pobierali m.in. Stanisław Baliński (poeta, eseista, dyplomata, członek grupy poetyckiej Skamander), Witold Gombrowicz, Jerzy Iwanow-Szajnowicz (polski harcerz, sportowiec, w czasie II wojny światowej agent brytyjskich służb specjalnych i bohater greckiego ruchu oporu), Tomasz i Adam Strzemboszowie, Władysław Bartoszewski, ks. Jan Zieja.

Kolegium św. Stanisława Kostki, nawiązując do tradycji przedwojennych Gimnazjum i Liceum Koła Szkolnego, stwarza szanse niezamożnej a utalentowanej młodzieży, która otrzymuje możliwość wszechstronnego rozwoju i nauki w duchu wartości chrześcijańskich i nauczania Jana Pawła II.

Kolegium realizuje ideały wychowawcze i edukacyjne przedwojennej szkoły, integrując młodzież z Warszawy i okolic z młodzieżą z terenów wiejskich i ze środowisk polskich na Wschodzie (Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Turkmenistan, Rosja, Gruzja, Armenia, Kirgistan), która mieszka w internacie przy kolegium. I to właśnie tym dzieciom ze Wschodu, których jest obecnie w Liceum Polonijnym 75 pomaga Expatria.

Pomagamy zgodnie z założeniami naszego statutu - finansując leczenie dzieci oraz kupując niezbędne środki farmaceutyczne, przepisane przez opiekujących się dziećmi lekarzy.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,24