Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   14 Kwietnia 2011

Przedoperacyjne badania Mikołaja

Mikołaj ma 4 miesiące i mieszka na Białorusi w malutkiej wiosce Podkrajcze, niedaleko Grodna. Tuż po urodzeniu okazało się, że chłopczyk cierpi na tzw. Zespół Pierra Robina. Objawia się on między innymi niedorozwojem żuchwy, zapadaniem się języka do tyłu i częściowym rozszczepem podniebienia wtórnego.

Mikołajz mamą
Fot. Expatria
W białoruskim szpitalu rodziców poinformowano, że to zwykła kosmetyczna wada, która niczym nie grozi i którą można zoperować w późniejszym wieku. Jednocześnie lekarze ostrzegli rodziców, że zoperowanie dziecka spowoduje, że chłopiec będzie miał zdeformowaną twarz. Tymczasem doktor Zofia Dudkiewicz z Instytut Matki i Dziecka, która badała chłopca 13 kwietnia poinformowała rodziców, że chłopiec w wyniku choroby nie nauczy się mówić, a operacja w żadnym wypadku nie grozi deformacją - i zaleciła jej przeprowadzenie. Termin operacji został wyznaczony na czerwiec tego roku.

Dzisiaj chłopiec przejdzie badania kardiologiczne aby sprawdzić w jakim stanie znajduje się jego serduszko, a jutro to jest 15 kwietnia zobaczy go laryngolog. Rodzice podejrzewają u dziecka niedosłuch. Możliwe że wiąże się to właśnie z zespołem, na który Mikołaj choruje i uda się w trakcie czerwcowej operacji usunąć również przyczynę niedosłuchu.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 4,77