Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   31 Marca 2011

Kolejny zabieg Andrzeja

Andrzej Stachów ma 18 lat, uczy się w polskiej szkole średniej nr 10 i mieszka we Lwowie. Cała rodzina chłopca pochodzi z okręgu lwowskiego. Mama Andrzeja urodziła się w Siemianówku a ojciec pochodzi z samego Lwowa. Obydwoje rodzice mają polskie korzenie a dzieci używają na co dzień w domu języka polskiego.

Fot. Archiwum
Andrzej ma jeszcze dwoje rodzeństwa - starszą siostrę, która założyła już rodzinę oraz brata - Wiktora - który przyjął niedawno święcenia kapłańskie.

Andrzej w 1999 roku miał poważny wypadek. Tuż koło niego wybuchła beczka z naftą. Wówczas, dzieki życzliwości i pomocy osób duchownych związanych z katedrą lwowską udało sie zorganizować chłopcu operację w Polsce, w Centrum Leczenia Oparzeń w szpitalu w Siemianowicach. Niestety, operacja choć udana nie doprowadziła do zniknięcia oszpecających blizn. Od tamtego czasu chłopiec regularnie przyjeżdża do Centrum Oparzeń w Siemianowicach aby przejść niezbędne badania i zabiegi laserowe. W tym roku Andrzej został przyjęty do szpitala 24 marca. Expatria po raz kolejny sfinansowała leczenie chłopca.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 4,8