Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   22 Marca 2011

Badania i zabiegi Agnieszki

Agnieszka to lwowianka, ma dwa latka i od urodzenia bardzo poważne problemy ze wzrokiem. Choruje na tzw retinoblastomę, czyli siatkówczaka obu oczu. Jest to wewnątrz gałkowy nowotwór złośliwy. Początkowo dziewczynka była diagnozowana w kilku ośrodkach na Ukrainie skąd pochodzi. W klinice okulistycznej w Odessie przeszła chemioterapię, która zahamowała rozwój nowotworu ale następnym krokiem, który chcieli wykonać ukraińscy lekarze było usunięcie jednej z gałek ocznych. Rodzice nie chcieli się na to zgodzić i postanowili zwrócić się do niemieckiej klinik w Essen.

Fot. Archiwum
W klinice uniwersyteckiej w Essen lekarze okuliści zdecydowali się podjąć leczenie maleństwa. Od ponad pół roku Agnieszka wraz z rodzicami regularnie jeździ do niemieckiej kliniki. W wyniku zabiegów, między innymi schładzaniu oczka ciekłym azotem, rozwój choroby został zatrzymany a guzki na gałkach ocznych zaczęły się zmniejszać. Na razie widmo operacji zostało zażegnane, ale kontrole i badania muszą być regularnie powtarzane. Dziewczynka zaczyna widzieć coraz lepiej a babcia i rodzice twierdzą, że zaczęła nawet rozróżniać kolory!

Termin kolejnej wizyty Agnieszki w klinice w Essen został wyznaczony na koniec maja. I tym razem Expatria pokryje koszty badań, leczenia i hospitalizacji Agnieszki.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 4,77