Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   11 Stycznia 2011

Orteza ortopedyczna dla Julki

Julią opiekujemy się już od półtora roku. Dziewczynka urodziła się w Gorodkiwce - dużej wsi na ukraińskim Podolu, jako czwarte dziecko swoich rodziców. Niestety okazało się, że mała choruje na hydrocefalię i przepuklinę oponowo - rdzeniową.

Fot. Archiwum
Tradycyjnie taką przepuklinę usuwa się tuż po porodzie. W tym przypadku ukraiński lekarz z niewiadomych względów zwlekał. Zwłoka była tak długa, że przepuklina urosła na tyle, że zajmowała już połowę pleców dziecka. Rodzice postanowili działać. Przyjechali do Warszawy gdzie dziecko dosłownie w ostatniej chwili zostało zoperowane, co uratowało mu życie.

Teraz Julia ma ponad półtora roku i jest śliczną, wesołą dziewczynką. Niestety wciąż ma problemy z chodzeniem i wymaga stałej rehabilitacji, o którą na Ukrainie trudno. Oprócz rehabilitacji ortopeda zalecił przygotowanie specjalnej ortezy ortopedycznej która pomoże Julii nauczyć się chodzić. Wczoraj Julia miała pierwszą przymiarkę ortezy, a za parę dni odbierze gotowe urządzenie i przy jego pomocy oraz w asyście rodziców będzie próbować stawiać pierwsze kroki.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (2) Powrót do komentarzy

Komentujesz wypowiedż

JULIA NA NASZEJ KLASIE
http://nk.pl/#profile/28077832

Twój komentarz

Autor
*Tytuł
*Komentarz
*Wpisz cyframi wynik cztery razy dziewięć
*wymaganeGłównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,49