Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   11 Stycznia 2011

Orteza ortopedyczna dla Julki

Julią opiekujemy się już od półtora roku. Dziewczynka urodziła się w Gorodkiwce - dużej wsi na ukraińskim Podolu, jako czwarte dziecko swoich rodziców. Niestety okazało się, że mała choruje na hydrocefalię i przepuklinę oponowo - rdzeniową.

Fot. Archiwum
Tradycyjnie taką przepuklinę usuwa się tuż po porodzie. W tym przypadku ukraiński lekarz z niewiadomych względów zwlekał. Zwłoka była tak długa, że przepuklina urosła na tyle, że zajmowała już połowę pleców dziecka. Rodzice postanowili działać. Przyjechali do Warszawy gdzie dziecko dosłownie w ostatniej chwili zostało zoperowane, co uratowało mu życie.

Teraz Julia ma ponad półtora roku i jest śliczną, wesołą dziewczynką. Niestety wciąż ma problemy z chodzeniem i wymaga stałej rehabilitacji, o którą na Ukrainie trudno. Oprócz rehabilitacji ortopeda zalecił przygotowanie specjalnej ortezy ortopedycznej która pomoże Julii nauczyć się chodzić. Wczoraj Julia miała pierwszą przymiarkę ortezy, a za parę dni odbierze gotowe urządzenie i przy jego pomocy oraz w asyście rodziców będzie próbować stawiać pierwsze kroki.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (2)
KOCHANE SLONECZKO
'~CIOCIA JULII' o 2011-01-19 11:52:03 [ Zgłoś ]
ALE JESTES TU SLICZNA JULECZKO...JAK ZAWSZE WESOLA ,RADOSNA DZIEWCZYNKA .TAKIE DZIECI SA BARDZO KOCHANE ,KOCHAMY CIE MOCNO ,WIERZYMY ZE WSZYSTKO SIE UDA !!!! WELKIE PODZIEKOWANIA DLA EXPATRII.WSZYSTKIM DZIECIACZKOM ZYCZE ZDROWKA !!!!
JULIA NA NASZEJ KLASIE
'~CIOCIA JULKI' o 2011-02-01 13:35:16 [ Zgłoś ]
http://nk.pl/#profile/28077832Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,33