Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   21 Grudnia 2010

Maria w Instytucie Matki i Dziecka

Dziewięcioletnia Maria przyjechała wczoraj w nocy do Warszawy, a dzisiaj, to jest 21 grudnia została przyjęta w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie na oddział neurologiczny.

Na zdj. Maria i jej tata.
Fot. Archiwum
Maria mieszka w Żytomierzu - mieście w środkowej Ukrainie i chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej. 4 lata temu, w nocy dziewczynka zaczęła przeraźliwie krzyczeć, dostała drgawek, ślinotoku i straciła przytomność. Przestraszeni rodzice wezwali pogotowie i Maria trafiła do szpitala gdzie się ocknęła. Podobne ataki powtarzały się sporadycznie i później. Lekarze na Ukrainie podejrzewali epilepsję i zapisali jej silne leki psychotropowe, po których Maria czuła się jeszcze gorzej.

Od tamtego czasu jej stan pogorszył się. Teraz takie ataki zdarzają się jeszcze częściej, są silniejsze i występują nie tylko w nocy ale i w dzień. Oprócz tego Maria ma bardzo duże kłopoty z pamięcią i koncentracją. Z trudnością radzi sobie w szkole. W Instytucie Matki i Dziecka Maria przejdzie wszelkie konieczne badania aby można było zdiagnozować chorobę i przepisać właściwe leczenie.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 7,83