Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   9 Listopada 2010

Rehabilitacja Julii

Julia rozpoczęła w listopadzie trzytygodniowy turnus rehabilitacyjny w szpitalu w Dziekanowie Leśnym. To już druga rehabilitacja dziewczynki ale na pewno nie ostatnia. Lekarze ortopedzi, którzy badali małą twierdzą, że dziewczynka musi być poddawana rehabilitacji regularnie do końca życia.

Fot. Archiwum
Julia urodziła się w maju 2009 roku we wsi Gorodkówka na ukraińskim Podolu z przepukliną oponowo-rdzeniową i hydrocefalią. Ukraińscy lekarze zwlekali z operacją przepukliny, która wciąż się powiększała. Po dwóch miesiącach była tak duża, że zajmowała pół pleców dziecka! Rodzice chcąc ratować życie Julii przyjechali do Polski poszukując szpitala, który zechce zoperować dziewczynkę i sponsorów którzy sfinansują tę operację.

Ostatecznie dziewczynka trafiła do szpitala dziecięcego im. J Bogdanowicza na Niekłańską. Neurochirurg Mikołaj Eibl od razu podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji. Decyzję podjęto dosłownie w ostatniej chwili. Oprócz usunięcia przepukliny oponowo- rdzeniowej dziewczynce założono zastawkę komorowo - otrzewnową i 17 września 2009 roku w stanie dobrym wypisano ze szpitala.

Julia ma w tej chwili 1.5 roku i rozwija się bardzo dobrze. Często się śmieje i gaworzy. Niestety nie chodzi, aby jej stan choć trochę się poprawił dziewczynka potrzebuje rzetelnej i regularnej rehabilitacji, o którą na Ukrainie jest bardzo trudno.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 7,79