Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   1 Września 2010

Wszczepienie implantu ślimakowego Kasi

Katarzynka urodziła się w 2008 roku w miejscowości Dobrotwór, w województwie lwowskim, na Ukrainie. Do niedawna rodzicom wydawało się, że dziewczynka rozwija się prawidłowo. Kiedy dziecko osiągnęło wiek jednego roku rodzice zorientowali się, że Kasia bardzo słabo reaguje na dźwięk.

Fot. Archiwum
Po wykonaniu niezbędnych badań okazało się, że Kasia ma ponad 90 procentową utratę słuchu. Słyszy wyłącznie dźwięki przekraczające 110 decybeli. Lekarze z kliniki laryngologicznej we Lwowie a potem w Kijowie rekomendowali zwykły aparat słuchowy. Ponieważ nie było żadnej poprawy rodzice zdecydowali się szukać pomocy w Polsce.

W warszawskim szpitalu położonym przy ulicy Banacha Kasię zbadał doktor Kazimierz Niemczyk. Doktor stwierdził, że zwykły aparat słuchowy nie przyniesie żadnej poprawy i zalecił wszczepienie implantu ślimakowego.

Implant ślimakowy to wszczepiane podczas operacji chirurgicznej urządzenie elektroniczne, które pozwala na rehabilitację osoby z głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Całość systemu implantu ślimakowego składa się z dwóch części: wewnętrznej, wszczepianej pod skórę, umieszczanej w loży kostnej przygotowanej przez chirurga w zagłębieniu kości czaszki, oraz części zewnętrznej, przetwarzającej sygnały akustyczne w sygnały elektryczne, przekazywane dalej do części wewnętrznej.

29 sierpnia tego roku Kasia przeszła operację wszczepienia implantu. Zabieg, który w całości sfinansowała Expatria powiódł się w 100 procentach. Teraz Kasię czeka długotrwały proces przystosowywania do urządzenia. Dziecko musi nadrobić stracony czas i zacząć uczyć się mówić. Lekarze twierdzą, że w przyszłości, dzięki intensywnej pracy rodziców nikomu nie przyjdzie nawet do głowy, że Kasia mogła mieć kiedykolwiek problemy ze słuchem.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,48