Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   16 Lipca 2010

Rehabilitacja Andżeliny

Andżelina to sześciolatka mieszkająca na co dzień w niewielkiej miejscowości Iwie na Białorusi. Dziewczynka przyjechała do Warszawy wraz z mamą - Leną - i już dziś obie trafiły na oddział rehabilitacyjny do szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Andżelina z mamą
Fot. Archiwum
Andżelina cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga stałej i regularnej opieki rehabilitacyjnej. Dziewczynka porusza się na wózku ale jej rozwój intelektualny przebiega bez problemów. Bardzo dobrze mówi, a ostatnio dzięki masażom i rehabilitacji nauczyła się nawet stać z podparciem.

Od dziś przez 3 tygodnie będzie pod opieką specjalistów rehabilitantów z dziekanowskiego szpitala. Andżelina będzie codziennie przechodzić terapię zajęciową, kinezyterapię, terapię ciepłem oraz polem magnetycznym. Oprócz tego czeka ją hipoterapia, która na pewno sprawi jej wielką frajdę, masaże a także zajęcia z logopedą.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,34