Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   5 Lipca 2010

Czesław rozpoczął turnus w sanatorium

Szesnastoletni Czesław wraz z babcią - panią Janiną - przyjechał wczoraj do Warszawy z Baranowicz na Białorusi. Chłopiec regularnie choruje na nieżyty górnych dróg oddechowych oraz chroniczny kaszel. Ze względu na słabość układu odpornościowego wiele razy w ciągu roku zapada na zapalenia płuc i jest hospitalizowany.

Fot. Archiwum
Lekarze, którzy badali chłopca zalecili pobyt w górskim sanatorium. Niestety Czesław jest sierotą - oboje rodzice niedawno zginęli tragicznie i w chwili obecnej wychowuje go babcia. Jej skromna renta nie pozwala na ufundowanie wnukowi pobytu w podobnym ośrodku. Dlatego pod koniec 2009 roku pani Janina zwróciła się do nas z prośbą o sfinansowanie turnusu sanatoryjnego.

Dzięki funduszom przekazanym przez naszych darczyńców w ramach 1% odpisów podatku opłaciliśmy chłopcu i babci pobyt w sanatorium Jagiellonka w Rabce Zdrój. Od wczoraj Czesław i pani Janina są już w ośrodku w polskich górach. "Dzisiaj lekarz zaleci chłopcu szereg zabiegów sanatoryjnych, które mamy nadzieję poprawią jego zdrowie" - mówi Sylwester Ołdak ze Stowarzyszenia Expatria.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,37