Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   25 Czerwca 2010

Naświetlania Aleksandra w Instytucie Radiologii

Saszka ma 6 lat i mieszka w Grodnie na Białorusi. Jakiś czas temu mama zauważyła zgrubienie na potylicy chłopca. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że to nowotwór ślinianki przyusznej. Chłopca operowano w klinice onkologicznej w Mińsku na Białorusi. Niestety lekarze usunęli wówczas tylko część guza, który już wkrótce zaczął ponownie rosnąć. Wtedy rodzice zgłosili się do Expatrii.

Fot. Archiwum
Saszka przyjechał do Polski w 2009 roku. Przeszedł badania w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie skąd lekarze skierowali chłopca na oddział laryngologii szpitala czerniakowskiego położonego przy ulicy Stępińskiej w Warszawie.

Chłopiec przeszedł dwie operację chirurgiczne w Polsce, w trakcie pierwszej usunięto mu guza a w trakcie drugiej kawałek nerwu przyusznego również zaatakowanego przez nowotwór. Od 22 czerwca przez miesiąc będzie naświetlany w Instytucie Radiologii Centrum Onkologii. Mamy nadzieję, że Saszka już wkrótce będzie cieszyć się zdrowiem tak jego rówieśnicy.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,4