Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   14 Maja 2010

Terapia Janki

Czteroletnia Janka to dziewczynka z Białorusi. Razem z trójką rodzeństwa mieszka w maleńkiej wiosce Miareckie pod Głębokim, niedaleko granicy białorusko-łotewskiej. Janka urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Fot. Archiwum
Mózgowe porażenie dziecięce nie stanowi określonej, odrębnej jednostki chorobowej, lecz jest różnorodnym etiologicznie i klinicznie zespołem objawów chorobowych. U Janki schorzenie to ma przebieg stosunkowo łagodny. Dziewczynka cierpi na częściowy niedowład prawej nóżki i rączki. Ma również poważne problemy z mówieniem.

Na leczenie Janki zbieraliśmy pieniądze z 1% podatku, który przekazywali państwo w zeznaniach podatkowych w 2010 roku. Uzyskane środki pozwoliły nam zaprosić Jankę wraz z mamą do Polski na 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Dziewczynka przeszła tu szereg zabiegów rehabilitacyjno-terapeutycznych oraz logopedycznych, które pomogą jej zmagać się z chorobą. Ponieważ przy tym schorzeniu wymagana jest stała terapia będziemy starać się zapraszać dziewczynkę co roku.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,39