Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   25 Marca 2010

Szczepienia Julki

Maleńka Julia z Ukrainy wkrótce będzie miała roczek. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i tzw. hydrocefalią. Oprócz tych schorzeń jeszcze przed urodzeniem wiadomo było, że Julcia ma przepuklinę oponowo-rdzeniową. Niestety z powodu karygodnych zaniedbań ukraińskich lekarzy dziecku nie zrobiono operacji ani tuż po urodzeniu, ani później.

Julka z mamą
Fot. Archiwum
Tymczasem przepuklina bardzo szybko rosła i po kilku tygodniach zajmowała już pół pleców dziecka! Zrozpaczona mama, bojąc się o zdrowie i życie córeczki postanowiła szukać ratunku na własną rękę. Dzięki pomocy rodziny, z chorym niemowlęciem na ręku przekroczyła granicę i przyjechała do Warszawy. Ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia dziewczynkę natychmiast operowano. Szybka reakcja lekarzy ze szpitala na Niekłańskiej, gdzie trafiła Julka, uratowała jej życie.

Od tamtej pory Expatria opiekuje się Julką. Finansujemy kolejne badania kontrolne, rehabilitację i stały nadzór lekarski nad rozwojem dziecka. W tym celu Julia wraz z rodzicami przyjeżdża do Warszawy przynajmniej raz na dwa miesiące a czasami nawet częściej. Teraz dziewczynka trafiła do poradni szczepień na Niekłańskiej gdzie dostała kolejną porcję szczepionek. Dzieci z hydrocefalią niechętnie szczepi się na Ukrainie. Ukraińscy lekarze z miejscowości gdzie mieszkają rodzice Julii, wychodzą z założenia, że szczepionki należą się wyłącznie dzieciom całkowicie zdrowym.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (3)
;)
'~;)' o 2010-10-15 20:36:18 [ Zgłoś ]
dużo zdrowia Julcia ;**
trzymam za Ciebie słoneczko kciuki
całuje ;**;)
:(
'~Anonim' o 2011-01-02 12:09:09 [ Zgłoś ]
Kochana Juleczko bd się Modliła za Ciebie:(
DZIEKUJE !!!
'~RODZINA JULII' o 2011-01-19 11:47:03 [ Zgłoś ]
MY TEZ SIE MODLIMY I BOG DAZY NAS SWOIM MILOSIERDZIEM:)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,45