Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   17 Marca 2010

Kolejna operacja Alenki

Alenka Rudman to 4.5 letnia dziewczynka z miejscowości Wołkowyska na Białorusi. W lipcu 2008 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku Alenka doznała bardzo rozległych poparzeń 1 i 2 stopnia, które znacznie zdeformowały jej ciało. Tuż po tym nieszczęśliwym wypadku Alenka znalazła się pod opieką białoruskich lekarzy w Mińsku, którzy choć robili co mogli nie zapobiegli powstaniu oszpecających blizn.

Fot. Archiwum
W zeszłym roku dziewczynka przeszła pierwszą poważną operację usunięcia blizn. Operację wykonywała profesor Zofia Dudkiewicz - jeden z najlepszych chirurgów dziecięcych specjalizujących się w operacjach twarzoczaszki.

Po pierwszej operacji Alenka dwukrotnie przyjeżdżała do Warszawy na kontrolę. Pod koniec grudnia 2009 roku pani doktor stwierdziła, że można wykonać następną operację w celu usunięcia pozostałych blizn. Wczorajsza operacja trwała 3 godziny i zakończyła się sukcesem. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Alence i jej rodzicom.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (1)
za co ona tak cierpi ? ;(
'~Ola' o 2010-10-15 20:44:55 [ Zgłoś ]
Słoneczko duuzo zdrówka i szybciutko wracaj do zdrowia trzymam za Ciebie kciuki Alenkoo ;**Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,33