Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   16 Marca 2010

Rehabilitacja Anastazji

Siedmioletnia Nastka mieszka w Grodnie na Białorusi. Tuż po urodzeniu, lekarze podejrzewali, że dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, dlatego też dostała skierowanie do ortopedy i neuropatologa. Wkrótce po wykonaniu badań obaj lekarze nie stwierdzili żadnych odchyleń od normy i nie potwierdzili pierwotnej diagnozy.

Fot. Archiwum
Dziewczynka rozwijała się normalnie. W wieku 6 miesięcy zaczęła raczkować a wieku 15 miesięcy chodzić. Mimo iż pediatra zapewniał, że z dziewczynką jest wszystko w porządku mamę niepokoił sposób chodzenia Nastki. Dziewczynka miała często naprężone nóżki i podkulała palce w trakcie chodzenia. Kiedy Anastazja poszła do przedszkola w trakcie rutynowych badań kolejny ortopeda stwierdził u dziewczynki paraliż dziecięcy a logopeda, który ją zbadał ogólny niedorozwój mowy. Po tej diagnozie Nastce przepisano leczenie, które tylko nieznacznie poprawiło jej stan.

W tej chwili dzięki zajęciom z logopedą mowa dziewczynki znormalizowała się. Natomiast pogorszeniu uległo chodzenie. Dziewczynka chodzi tylko rankiem. W okolicach południa zaczyna brakować jej sił i musi przytrzymywać się ścian. Nogi często naprężają się całkowicie uniemożliwiając chodzenie.

Anastazja przyjechała do Polski w piątek. W szpitalu w Dziekanowie przejdzie niezbędne badania oraz trzytygodniowy turnus rehabilitacyjny.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 13,34