Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   11 Marca 2010

Onkologiczna operacja Saszki

Saszka ma 6 lat i mieszka w Grodnie na Białorusi. Jakiś czas temu mama zauważyła zgrubienie na potylicy chłopca. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że to nowotwór ślinianki przyusznej. Chłopca operowano w klinice onkologicznej w Mińsku na Białorusi. Niestety lekarze usunęli wówczas tylko część guza, który już wkrótce zaczął ponownie rosnąć. Wtedy rodzice zgłosili się do Expatrii.

Fot. Archiwum
Saszka przyjechał do Polski w 2009 roku. Przeszedł badania w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie skąd lekarze skierowali chłopca na oddział laryngologii szpitala czerniakowskiego położonego przy ulicy Stępińskiej w Warszawie.

Wczoraj, to jest 10 marca chłopiec przeszedł pierwszą operację, podczas której lekarze usunęli rosnącego guza. Teraz chłopca czeka jeszcze jeden zabieg, podczas którego usunięty zostanie nerw również zaatakowany przez nowotwór. Mamy nadzieję, że Saszka już wkrótce będzie cieszyć się zdrowiem tak jego rówieśnicy.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,36