Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   16 Lutego 2010

Badania Ludmiły

Ludmiłka ma 10 lat i mieszka na co dzień w niewielkim miasteczku Szepietówka na Ukrainie, znajdującym się w obwodzie chmielnickim. Ludmiłka to sierotka, wychowuje ją jej 23 letni brat Aleksander a do Warszawy przyjechała razem z panią Walentyną Pasiecznik - prezesem szepietowskiego Związku Polaków na Ukrainie.

Ludmiłka przyjechała do Warszawy na wizytę u lekarza okulisty. Kilka lat temu w wyniku pożaru domu rodzinnego dziewczynka doznała bardzo poważnego urazu oka. Teraz już jest lepiej, ale konieczna jest systematyczna kontrola wzroku Ludmiłki.

Ludmiłka i pani Walentyna Pasiecznik
Fot. Archiwum
Ludmiłka nie miała lekkiego dzieciństwa. Z pożaru, w trakcie którego spłonął jej rodzinny dom, uratował ją brat, który przytomnie wyrzucił małą przez okno. Mniej szczęścia miała mama Ludmiłki, która zgineła w wyniku poparzeń. Od kilku lat nie żyje również ukochany dziadek rodzeństwa. Teraz obowiązki głowy rodziny przejął brat, który oprócz pracy na kolei równolegle studiuje.

Mimo koszmarnych wspomnień Ludmiłka jest wesoła i pogodna. Uczy się grać na skrzypcach w szkole muzycznej a także bierze udział w zajęciach teatralnych i tanecznych organizowanych w szepietowskiej szkole. Jest zdolna i bystra.

Nasze Stowarzyszenie będzie finansować dziewczynce stałe pobyty w Polsce, podczas których lekarze będą badać stan zdrowia dziewczynki. Chcemy chociaż w ten skromny sposób przyczynić się do ulżenia doli tych dzielnych dzieci - Ludmiłki i Aleksego.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,37