Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   1 Lutego 2010

Roman i Nazar już w Polsce

Szesnastoletni Nazar i jego młodszy o rok brat Roman są już w Warszawie. Obaj chłopcy przyjechali wraz z mamą 28 lutego do Polski na zaproszenie Expatrii. Po odebraniu ich z dworca autobusowego pojechaliśmy do szpitala w Dziekanowie Leśnym gdzie na obydwu chłopców czekał pokój na oddziale endokrynologicznym.

Fot. Archiwum
Roman i Nazar uczą się w 9 klasie szkoły powszechnej we Lwowie. Pomimo iż chłopcy mają po kilkanaście lat starszy ma 152 cm wzrostu i waży 42 kilogramy a drugi 146 cm i waży zaledwie 35 kg. Obaj cierpią więc na niskorosłość i niedowagę. Chcemy sprawdzić jaka jest etiologia tych zaburzeń i wspólnie z lekarzami ustalić jak można pomóc chłopcom.

Nad przebiegiem badań chłopców czuwa doktor Bogusław Tauzowski. Jak na razie Roman i Nazar przeszli test nocny w kierunku wyrzutu hormony wzrostu, poziom filokortyzolu, badania tarczycowe, usg jamy brzusznej i tarczycy, rentgen nadgarstka w kierunku kostnienia, badania w kierunku zaburzeń wchłaniania, oraz wszytkie badania podstawowe i laboratoryjne. Po uzyskaniu wyników doktor Tauzowski zdecyduje jakie kolejne badania muszą przejść obaj chłopcy.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,45