Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   21 Września 2009

Badania Krysi i Anastazji

Krysia i Anastazja, to dwie siostry, które przyjechały do nas w zeszłym tygodniu z Żytomierza na Ukrainie aby przejść niezbędne badania w warszawskich szpitalach.

Fot. Archiwum
Dziewięcioletnia Krysia i starsza od niej o dwa lata Anastazja to wesołe, żywe dziewczynki, których chorobowych przypadłości ukraińska służba zdrowia nie jest w stanie właściwie zdiagnozować. Diagnozy, które tata obu sióstr - pan Mikołaj Warfołomiejew nam przysłał wykluczają się a przyjazd obu dziewczynek do Warszawy ma pomóc w ostatecznym ustaleniu co dolega Krysi i Anastazji. Anastazję umieściliśmy na oddziale reumatologii wieku rozwojowego szpitala położonego przy ulicy Spartańskiej w Warszawie a Krysia przejdzie badania i konsultacje w szpitalu dziecięcym im. prof. dr. J. Bogdanowicza na ulicy Niekłańskiej. Mamy nadzieję, że polscy lekarze pomogą nam dowiedzieć się na co chorują obie siostry.

Na marginesie, warto przedstawić zawodową działalność taty Krysi i Anastazji. Jest to bowiem człowiek - instytucja, bez którego trudno sobie wyobrazić odrodzenie polskiej kultury w Żytomierzu. Mikołaj Warfołomiejew jest nie tylko dyrektorem artystycznym, reżyserem i aktorem Teatru Polskiego im. J.I. Kraszewskiego w Żytomierzu ale i obok pani Jolanty Płatek, głównym pomysłodawcą reaktywacji tej instytucji. Teatr Polski w Żytomierzu został bowiem rozwiązany w 1863 roku. Dzięki determinacji pana Mikołaja i pani Jolanty odrodzenie teatru nastąpiło w 2008 roku, kiedy to, po ponad 150 latach nieistnienia, na deskach żytomierskiego teatru wystawiono "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Ciekawostką jest fakt, że ostatnim dyrektorem teatru był sam Józef Ignacy Kraszewski. Przy teatrze działa również założone przez Mikołaja Warfołomiejewa studium teatralne,w którym młodzi adepci Melpomeny uczą się aktorskiego rzemiosła.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (3)
Brawo
'~Rysio' o 2009-09-30 09:59:58 [ Zgłoś ]
Cieszę się, że istnieje fundacja na rzecz dzieci taka jak Expatria, która pomaga dzieciom na kresach. Pomoc dzieciom z domów dziecka oraz tym najbiedniejszym powinna być obowiązkiem każdego polaka.
DZIEKUJE ZA WSZYSTKO CO ROBICIE DLA JULII GUJWAN
'~julia' o 2009-10-12 18:13:17 [ Zgłoś ]
Z CALEGO SERCA DZIEKUJEMY ZA WASZE DOBRE SERCA ,ZA POMOC JAKA OKAZUJECIE CHORYM DZIECIOM.DZIEKUJE ZE POMAGACIE MALEJ JULCE.CIOCIA JULKI.
EXPATRIA
'~Lubomir' o 2010-01-16 18:28:29 [ Zgłoś ]
Na marginesie, są wieloletnie działacze polonijne w Żytomierzu,którzy działają na rzecz odrodzenia i rozwoju kultury polskiej. A takiego "człowiek - instytucja" nie znam, a często tam bywam.
Dzieciom-zdrowia.Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,24