Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   18 Marca 2009

Leczymy Aleksandra

Aleksander to 7 latek mieszkający na codzień w Dubnie na Ukrainie. Chłopiec przyjechał do Warszawy w poniedziałek 16 marca tego roku. Towarzyszy mu babcia - Pani Maria Bożko - prezes dubieńskiego Towarzysztwa Polskiego.

Aleksander Fedjuczko z babcią
Fot. Archiwum
Z dokumentów, które dostaliśmy od babci chłopca wynikało że Aleksander cierpi na astmę drugiego stopnia. W związku ze swoją chorobą ciągle choruje i przynajmniej kilka razy w roku przebywa w szpitalu. Ponieważ dokumentacja medyczna była niejasna i niepełna doktor Karina Hovsepyan ze Stowarzyszenia Expatria postanowiła przyjrzeć się chłopcu i skierować go na gruntowne badania, aby zweryfikować poprzednią diagnozę. Chłopiec pomimo 7 lat jest drobniutki i waży zaledwie 15 kilogramów.

Babcia chłopca - pani Maria Bożko od lat działa na rzecz krzewienia kultury polskiej w Dubnie i okolicach. To między innymi dzięki jej postawie kościół odzyskał na początku lat 90 zamkniętą przez dziesiątki lat świątynię. Jej rodzice mieszkali przed wojną w położonej niedaleko Dubna wsi Kiryłówka ale w trakcie wojny wieś została spalona a jej mieszkańcy wymordowani przez UPA. Jej matka tylko cudem uratowała się z rzezi chowając na strychu. Po wojnie mama przeniosła się do Dubna, gdzie urodziła się i wychowała Pani Maria.

W tym momencie jej wnuczek Aleksander przebywa w szpitalu w Dziekanowie Leśnym. Lekarze jak na razie zdiagnozowali mu zapalenie płuc. Chłopiec przejdzie oprócz wielu innych badań także testy na niskorosłość. Mamy nadzieję, że pobyt chłopca w Polsce i kuracja którą zalecą lekarze pomogą chłopcu wydobrzeć.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,37