Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   27 Lutego 2009

Operacja Aleny zakończona sukcesem

Alenka Rudzman mieszka w Wołkowysku na Białorusi. To zaledwie 250 kilometrów od Warszawy ale już zupełnie inny świat, przynajmniej z punktu widzenia funkcjonowania opieki zdrowotnej. Dlatego też kiedy po bardzo poważnym poparzeniu Alenka doszła do siebie rodzice zdecydowali się szukać pomocy za granicą - w Polsce.

Fot. Archiwum
Rodzice przyjechali z dziewczynką prawie miesiąc temu. Obejrzała ją profesor Zofia Dudkiewicz z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Przepisała właściwą kurację, która miała za zadanie zmiękczyć pooparzeniowe blizny i zapisała termin pierwszej operacji.

Wczoraj to jest 26 lutego dziewczynka ponownie przyjechała do Warszawy gdzie w godzinach wieczornych przeszła operację usuwania blizn. W tym wieku - Alenka ma 4 lata - blizny które pokrywają bardzo dużą część jej ciała - twarz, korpus, ręce i nogi - utrudniają życie. Blizny nie zachowują się bowiem jak normalna skóra, nie rosną wraz z rozwojem dziecka powodując utrudnienia ruchowe. Zadaniem lekarzy operujących Alenę było uwolnić ruchome części ciała Alenki i usunąć najbardziej dokuczliwe blizny.

Wszystko skończyło się dobrze. Lekarze zoperowali lewy łokieć dziewczynki i usunęli najbardziej szpecące blizny z twarzy. Teraz rodzice przyjadą do Warszawy we wtorek na zmianę opatrunków a następnie za dwa tygodnie na zdjęcie szwów. Wtedy też profesor Zofia Dudkiewicz wyznaczy termin kolejnej operacji.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,33